Szkoła Języka Angielskiego

Szkoła Języka Angielskiego English Factory Słupsk

Blog

8 powodów dla których warto uczyć się języka angielskiego

Większość z Was podjęła decyzję o nauce języka angielskiego z konkretnych powodów. Jedni byli zmotywowani wizją lepszej pracy, inni - egzaminów na studiach i planami podróży zagranicznej. Spytacie więc, po co teraz o tym pisać. A właśnie po to, żebyście pewnego ponurego jesiennego popołudnia przypomnieli sobie, że zamiast chować się pod kocem i uzależniać od kolejnego serialu na Netflixie, warto jednak opatulić się szalikiem, wskoczyć w kalosze i biec czym prędzej na zajęcia z angielskiego!

Zaczynamy!


1. Nauka języków obcych rozwija umysł (!!!)
To fakt potwierdzony przez naukowców. Twierdzą oni, że nauka języków obcych poprawia naszą pamięć, zdolności poznawcze, koncentrację i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji. Podziękujecie sobie za te wszystkie wysiłki i godziny spędzone na konwersacjach w języku obcym zdmuchując dziewięćdziesiątą świeczkę na swoim urodzinowym torcie.

2. Chroni przed Alzheimerem oraz demencją
Badania dowodzą, że poprzez naukę języka obcego możemy spowolnić rozwój takich chorób jak Alzheimer czy demencja. W ten sposób sami sobie zwiększamy szansę na to, by we wspomnianym wcześniej dniu swoich dziewięćdziesiątych urodzin wciąż bez problemu wymienić imiona wszystkich swoich gości.

3. Sprawia, że podróżowanie staje się ciekawsze i tańsze
Wyjazdy organizowane przez zaufane biuro podróży na pewno są bezpieczne i wygodne. Ale dla tych, którzy lubią odkrywać nowe miejsca i poznawać inne kultury prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero wtedy, gdy zejdziemy ze szlaku wydeptanego przez tłumy turystów i odłączymy się od grupy. I tu niewątpliwie przydaje się znajomość języka angielskiego, która umożliwia nam samodzielne zarezerwowanie noclegu, zapytanie przechodnia o drogę, podróżowanie publicznymi środkami transportu, zakup biletów wstępu, a nawet skorzystanie z najrozmaitszych zniżek. Otwiera się przed nami cały sekretny świat możliwości, do którego dostęp mają tylko osoby znające języki obce.4. Umożliwia nam dostęp do lepszego jedzenia i obsługi
Brzmi dziwnie, ale to prawda. W przewodnikach najczęściej polecane są restauracje, które w rzeczywistości wcale nie są tak tanie i dobre jak w opisie. Nie bez powodu mówi się, że tam gdzie jedzą „swoi” jedzenie jest najlepsze. Z tego powodu najlepiej zapytać o wskazanie takiego miejsca tzw. lokalsa - taksówkarza, sprzedawcę kwiatów lub panią z osiedlowego sklepiku. Jeśli mamy trochę szczęścia, to te osoby nie tylko wskażą nam najlepszy bar czy restaurację, ale polecą również ciekawe miejsca, których nie znajdziemy w żadnym przewodniku.


5. Obniża poziom stresu w trakcie podróży
Wizja zgubionego bagażu, zepsutego prysznica oraz innych nieprzewidzianych sytuacji spędza niejednemu sen z powiek przed każdym zagranicznym wyjazdem. Warto wiedzieć, że osoby znające język angielski rzadko martwią się takimi drobiazgami, bo wiedzą, że poradzą sobie w każdej sytuacji albo zwyczajnie poproszą kogoś o pomoc.


6. Nauka języka obcego sprawia, że nasz pierwszy język również się poprawia
W trakcie nauki języka obcego stajemy się bardziej świadomi zawiłości naszego pierwszego języka: jego gramatyki, budowy zdania, intonacji i wymowy. To sprawia, że zwracamy większą uwagę na jego poprawność, nasze słownictwo się wzbogaca, a my stajemy się bardziej elokwentni.

7. Daje możliwość znalezienia lepszej pracy i otrzymania wyższego wynagrodzenia
Znajomość języka angielskiego jest w tej chwili praktycznie koniecznością, gdy szukamy pracy, bez względu na to czy staramy się o stanowisko sprzedawcy czy kierownika. Umożliwia nam również znalezienie posady w zagranicznych firmach, nawiązywanie kontaktów biznesowych, udział w szkoleniach i konferencjach, które najczęściej odbywają się właśnie w języku angielskim.

A na koniec ...

8. Znajomość języka obcego sprawia, że jesteśmy bardziej atrakcyjni i pewni siebie!!!

Ispiracje:

  1. 15 Amazing Reasons to Start Learning a Foreign Language Right Now https://www.fluentu.com/blog/reasons-to-learn-a-foreign-language/

  2. Cody C. Delistraty (Oct. 17, 2014). „For a Better Brain, Learn a New Language” https://www.theatlantic.com/health/archive/2014/10/more-languages-better-brain/381193/

  3. oraz własne doświadczenia


© Szkoła Języka Angielskiego English Factory. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk